PARANORMALVrazi a psychopati

Edmund „The Co-ed killers“ Kemper

Edmund Kemper
Edmund Kemper

Edmund Kemper je americký sériový vrah a nekrofil, který zabíjel v oblasti Kalifornie. Jeho vražedná dráha započala vraždou jeho prarodičů a to v pouhých 15 letech. Jako dítě byl Ed velice bystrý. Bohužel se mu současně rozjelo velmi agresivní psychopatické chování, které se projevilo z počátku jako týrání zvířat až přerostlo po různé bizarní sexuální choutky, které doprovázely i jeho vraždění. Co se týče brutality, ta mu též rozhodně nechyběla. Při jeho vražedných činech bylo vždy prolito spoustu krve.

Jenže, co vlastně odstartovalo jeho nekontrolovatelnost?
Byla to událost, která je pro každé dítě velice stresující a citově velmi bolestivá, a tou je rozvod. Edmund měl velice silný vztah k otci, bohužel v roce 1957 otec opustil rodinu a Edmund byl nadále vychováván pouze matkou. Matka byla silnou alkoholičkou a to se také podepsalo na výchově mladičkého Edmunda. Byl ponižován a ze strachu, aby neznásilnil svojí sestru, uzavírán do sklepní místnosti.

Rok 1963 je datum prvního útěku mladého Kempera, který po několika dnech vypátrá svého otce. Ten ho bohužel vykáže zpět ke své matce. Matka, která je již silně závislá na alkoholu, svého syna odmítne opět přijmout a přenechá jeho výchovu Edmundovým prarodičům. Nevědomky tak odstartuje vražednou a velice brutální kariéru Edmunda Kempera.

• PRVNÍ VRAŽDY
Kemper nesnášel život na farmě u svých prarodičů. Během spousty volného času, který zde měl, se začal zajímat o střelné zbraně. Jeho vášeň pro zbraně rostla spolu se zlepšováním se ve střelbě. Když jeho děda zjistil, že jednoho dne Ed postřílel několik ptáků a malých zvířat, pušku mu zabavil. Kemper si tak dále nemohl vybíjet svoje vražedné touhy na zvířatech a rostla v něm zlost.
27.8.1964, po hádce s babičkou, vytáhne zbraň a z blízkosti vypálí ránu směřovanou na hlavu. Když spatří, že se jeho děda vrací po příjezdové cestě, jde ven, vyčká na příležitost a zastřelí i jeho. Když uklidí těla, zavolá své matce a řekne jí o svém činu. Ta mu doporučí, ať se přizná na policii, což Edmund učiní. Později Kemper uvedl, že svoji babičku zastřelil, aby zjistil, jaký to je pocit zabít člověka; a dědu, aby nemusel vidět, že jeho žena byla zavražděna vlastním vnukem.

Za své činy byl v patnácti letech poslán do výchovného ústavu v Kalifornii. Absolvoval zde řadu testů a bylo mu zjištěno IQ 136, zároveň mu však diagnostikovali paranoidní schizofrenii. Nakonec byl Edmund poslán do Státní nemocnice pro duševně choré Atascadero. Zde se spřátelil se svým psychologem, kterému po nějaké době začíná dělat asistenta. Jeho největší zbraní bylo jeho vysoké IQ, které dosahovalo později až 145. Zároveň s tím Ed nebyl žádný drobeček, měřil 206 cm a vážil 140 kg. Tato kombinace zajistila Edmundovi 100% převahu nad svými oběťmi, kterými byly během jeho éry převážně ženy.

• ZAČÁTEK BĚSNĚNÍ
V roce 1969 opouští brány nemocnice, i když jeho propuštění vedlo k vlně nevole u některých lékařů. Bylo mu doporučeno, aby již nadále nežil u své matky, pro její alkoholismus a dřívější zneužívání Edmunda. Ovšem ten na doporučení lékařů nedbal a nastěhoval se k ní do Santa Cruz v Kalifornii. Tady jeho matka pracovala na místní univerzitě. Ed se přihlásil k dálniční policii, ale i když ho nepřijali, dostal místo u Státní dálniční správy.

Vztah s matkou se nijak nezlepšil, neustále se spolu hádali a po každé hádce vyrážel Ed z domu se uklidnit. Začal chodit do baru The Jury Room, kde se seznámil s mnoha policisty.

Kemper byl sražen motocyklem, ošklivě si poranil ruku a musel do pracovní neschopnosti. Nyní měl spoustu volného času, který nechtěl trávit doma u matky. Zpočátku se bezcílně toulal autem po okolí, kde zjistil, kolik mladých studentek zde stopuje, a začaly se mu vracet vraždící choutky. Ed pokoušel sám sebe, když začal stavět stopujícím mladým ženám, ale vždy je dovezl, kam chtěly. Tedy alespoň do 7. května 1972. Toho dne k němu do auta nasedly dvě spolubydlící ze Státní koleje ve Fresně, Mary Ann Pesceová a Anitu Luchesová, ty ovšem již nikdy nedojely tam, kam původně měly v plánu. Kemper je zavezl do odlehlé oblasti, kde je střídavě bodal a škrtil. Těla dívek si poté odvezl do domu své matky. Zde ale jeho brutalita na těchto dívkách neskončila. Jejich těla si vyfotil, posléze jim uřezal hlavy a ruce, takto zohavená těla znásilňoval. Když už se uspokojil nad jejich těly, rozřezal torza ještě víc a hrál si s jejich orgány. Zbytky těl zabalil do igelitových pytlů a zakopal je v horách. Hlavy zahodil do hluboké rokle u silnice. Právě hlavy byly to jediné, co bylo z pozůstatků dívek nalezeno, i když až 3 měsíce po jejich zmizení. Díky svým známostem u policie z The Jury Room se dozvídal informace z vyšetřování, mohl tak být o krok dopředu před policisty u svých dalších vražd.

Své vražedné choutky pustil na uzdu znovu už 14.9.1972. Patnáctileté studentce Aiko Koo ujel autobus na hodinu tance a Edmund jí nabídl odvoz. Během jízdy na ní namířil zbraň, zastřelil jí a její tělo znásilnil.

V lednu roku 1973 Edmund Kemper opět zastavil studentce, tentokrát Cindy Schallové. Opět jí zavezl na odlehlé místo, zastřelil a stejně jako první dvě stopařky odvezl k sobě domů. Přes noc tělo vykuchal, aby našel kulku, odřízl Cindy hlavu a zakopal ji na zahradě tak, aby obličej směřoval k ložnici jeho matky. Později to vysvětlil tím, že jeho matka si vždy přála, aby k ní lidi vzhlíželi.

Se stejným postupem zabil Edmund Kemper i Rosalind Thorpovou a Alici Liu. V únoru 1973 nastoupily k němu do auta, kde je zastřelil, znásilnil a jejich těla poté rozřezal a ukryl v lese.

V té době už Santa Cruz zachvátila hrůza před „Vrahem studentek“. Mladé ženy byly varovány, aby nestopovaly neznámé řidiče a lidi nepatřící k univerzitní obci, o níž se předpokládalo, že je bezpečná. Jenže Kemperova matka pracovala na univerzitě a měla na svém voze univerzitní nálepku.

O velikonočním víkendu, když jeho matka spala ve své posteli, přišel Kemper do její ložnice, popřál jí dobrou noc a ubil jí tesařským kladivem. Sťal jí hlavu, kterou potom orálně znásilnil a následně použil jako terč na šipky. Jako závěrečný impulzivní krok jí vyřízl hrtan a strčil ho do drtiče kuchyňských odpadků. Dle jeho slov, která pronesl u výslechu, to byl spravedlivý trest za to, jak na něj celý život řvala.

Kemper ukryl její tělo a šel si odpočinout do jeho oblíbeného baru za známými policisty. Po příchodu domů zavolal matčině nejlepší kamarádce Sally Hallettové a pozval ji na návštěvu. Hned po příchodu ji však uškrtil.

Krátce po tomto činu opustil dům a vydal se autem z Kalifornie, přes Nevadu a Utah až do Colorada. Bez přestání poslouchal rádio a čekal, že se stane velikou celonárodní celebritou. Jenže se nic nedělo.

Rozmrzelý sám zavolal na policejní stanici a udal se. Službu konající operátor nebral však jeho přiznání vážně a Kemperovo přiznání nijak neprověřil. Za několik hodin Kemper zavolal na policejní stanici znovu, tentokrát si však vyžádal svého známého policistu.

Kemper byl usvědčen ze spáchání osmi vražd prvního stupně. Když se ho zeptali, jaký trest by pro sebe považoval za přiměřený, odpověděl: „Smrt umučením.“

• ZAJÍMAVOST
Od svého odsouzení v roce 1973 Ed Kemper studuje informatiku a aktivně spolupracuje na programu, který se věnuje přepisům literárních děl do Braillova písma pro slepce, za což dostal řadu ocenění od amerických úřadů. Tyto trofeje, tak rozdílné od těch, které sbíral předtím, jsou vystaveny v přijímací hale pro návštěvy Vacavillské věznice. Už několik let je Kemper způsobilý získat podmínečné propuštění, ale je takřka nemožné, aby mu bylo povoleno. Ostatně on sám je v tomhle ohledu dostatečně rozumný, aby raději zůstal ve vězení.

• SHRNUTÍ INFORMACÍ
► Datum a místo narození: 18. prosince 1948, Burbank, USA
Počet vražd: 10
Trest: Doživotí

Nyní si odpykává svůj trest ve věznici California Medical Facility ve Vacaville v Kalifornii.

Edmund Kemper
Edmund Kemper

Příští díl necháme na vás, na výběr máte zde:
Dennis Rader alias BTK

Richard Ramirez alias Night Stalker

Charles Starkweather

Richard Kuklinski alias Ice Man

Related Articles

5 Comments

  1. Dobrá změna 😀 z psychopata uznávanej překladač do Braillova písma 😀 Ale jinak fajn článek 🙂
    A příště by mohl být Ice Man

  2. Jo vězení asi člověka napraví :D, nicméně pokud tu nikdo nebude hlasovat pro nikoho jíného, tak bude Ice Man 🙂

    R.R.

  3. Ahoj,

    rád bych vytvořil článek o Ramirezovi bohužel ale po neschodě s hlavním redaktorem kterého jsem prosil o zveřejnění článku na FB bohužel bez výsledku nemám moc chuť dále vytvářet náročný článek i když bych moc chtěl. Ale pokud vidím že někdo není schopen párkrát kliknout aby článek byl na FB je to demotivující.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button