Paranormální jevy v Brně (2. část)

Přibližně před měsícem tu byl článek, ve kterém se nacházely paranormální příběhy z Brna a  jeho okolí a dnes tu máme pokračování.

Dům v Husovicích
(Brno – Husovice)

Píše se rok 2006, když majitel domu v Husovicích volá odborníky kvůli tomu, co se u něj v domě děje.  Mezi hlavní a opakované úkazy patří například to, že když si jde člověk pro něco do sklepa, tak po něm náhle odkudsi vyletí kus cihly nebo jakýkoliv jiný předmět a dotyčného provází takový ten nepříjemný pohled, jako když vás někdo zezadu probodává pohledem. Dotyční si sebou chtěli raději vždy brát psa, aby to “něco” zastrašil a vyhnal, ale všichni psi tam odmítali jít a se sklopenýma ušima couvali zpět ke schodišti. Další nepříjemné pocity a zvukové projevy byly zaznamenány nahoře v patře. Vyšetřovatelé se nechali zavést nahoru na půdu, kde je hned při vstupu přivítalo silné mražení a  nepříjemné tísnivé pocity. Byly zde potvrzeny negativní energie. Majitelka doplnila, že na této půdě mělo dřív kancelář německé gestapo a došlo zde k vraždě. Vyšetřovatelé se pokusily zdejší prostory “vyčistit” od mrtvých duší a negativních energií, což bylo naštěstí úspěšné.

Jeskyně Švédův stůl
(Ochoz u Brna)

Významnou jeskyní v Moravském krasu (naproti známější Ochozské jeskyni a vedle jeskyně Netopírky) je i Švédův stůl. Název vznikl dle legendy, že za třicetileté války si zde uspořádali švédští vojáci hostinu. Tuto jeskyni kromě medvědů, hyen a dalších zvířat už před 100 000 lety obývali neandrtálci a nadále i mladší kultury – například lidé v době bronzové (dle nálezů). Tato jeskyně o dvou místnostech nazývaných obývák (díky posezení u ohniště) a jednou nižší a menší místnůstkou s oknem nazývanou ložnice bývá běžně využívána turisty k přenocování. Kromě turistů se zde ale nacházejí i lidé, kteří sem chodí pokoušet různé síly. Když se zde jeden vyšetřovací tým zastavil s tím, že posedí u ohně, opečou maso a popovídají si, začali hned po příchodu vnímat nepříjemné pocity a (jim již známé) mražení v zádech. Když jeden z nich zapnul virguli, ta potvrdila dvě bytosti. Jejich psi mezitím chodili po místnosti jakoby něco hledali a tu a tam se zakoukali na prázdné místo. Jeden z týmu hned bytosti “vyprovodil”. Když po poctivém uhašení ohniště odcházeli, všimli si, že je dole u potoka poctivě vyskládaný kamenný kruh a tak se vydali směrem k němu. Virgule zde extrémně reagovala zejména na hranici kruhu a oni opět cítili ten mráz v zádech. Do kruhu se nikdo z nich vstoupit neodvážil (mohlo by to být příliš nebezpečné) a tak jen obcházeli kolem hranice, přičemž cítili jako kdyby něco “tahali za sebou”. Když se vraceli zpátky k autu, stále měli pocit, jakoby to “něco” táhli i přesto, že si mysleli, že to s nimi ven z lesa nepůjde. Po chvíli se ale virgule narovnala a to “něco” z nich spadlo a nejspíš se vrátilo zpět ke kamennému kruhu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.